Baker Tilly Armenia is a trusted leader in accounting and advisory services. Since 1996, we have been at the forefront of innovation, pioneering audit services in Armenia and proudly holding the country’s first auditing license (No. 001).
We provide innovative services, including audit, advisory, mystery shopping, and salary surveys. As the only accounting firm in Armenia with a regional branch outside Yerevan (Gyumri), we combine local knowledge with the global capabilities of the Baker Tilly International network, which we’ve been part of since 2007.
Trusted Expertise, Proven Results
With over 25 years of proven excellence, our team of 49+ skilled professionals is committed to delivering exceptional service built on integrity, expertise, and international standards.
We are dedicated to combining global insights with tailored local solutions, enabling businesses to thrive in a rapidly changing world. Through continuous innovation and investment in our people, we strive to redefine success for our clients and our community.
Baker Tilly International
Grow beyond today's limitations. The professional services network with deep experience, global reach and a personal approach.
Who we are
Find out more about the people who make us who we are. Who work hard to make a lasting impact for our clients and for each other.